MAKE AN APPOINTMENT

APPOINTMENT

Gülüşünüzü tazeleyin!

Dişler kırışmıyor, ama kesinlikle yaşlandıklarını gösteriyorlar. İnsanların% 50’si gülümsemenin kişinin ilk yüz özelliği olduğunu söylüyor. Daha genç ve daha sağlıklı görünmek isterseniz, dişleriniz başlamak için en uygun bölge!

Her yemekten sonra fırçalayın, günlük diş ipi kullanın ve kontrol ve temizlik için altı ayda bir diş hekiminize görünün. Ancak en iyi koruyucu önlemler bile dişlerin doğal yaşlanma sürecini engelleyemez.

İşte bu noktada diş estetiği devreye girer ve görünümünüzü 10 ila 15 yıl gençleştirebilir.Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, diş estetiğiyle görünümünüzü daha genç hale getirmenin yollarını anlatıyor.

Diş Beyazlatma
“Tıpkı gözlerinizin beyazlığı gençliğe işaret ettiği gibi, bir dizi parlak beyaz dişler de yüzünüzü daha genç gösterir. Dişler iki nedenden dolayı yaşlandıkça doğal olarak koyulaşır. Birincisi, dişler zamanla koyulaşır çünkü yiyecek ve içeceklerden renk alırlar. İkincisi ne kadar düzenli bakım yaparsanız yapın yaşlanmaya bağlı olarak dişler zamanla sararır. Bu nedenle dişlerinizi özel teknikler ile beyazlatmak, görünümünüzü gençleştiren derinlemesine ve kapsamlı bir renk değişikliği elde etmenin en iyi yoludur.”

Diş Düzeltme
“Düz dişlere sahip olsanız bile, mezial sürüklenme olarak adlandırılan durum dişlerinizin zamanla kaymasına neden olabilir. Çapraşık dişlerinizi düzeltmeksize daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. Çapraşık dişler ayrıca diş çürüğü, prematüre diş kaybı ve diş eti çekilmesi riskinin artmasına yol açabilir.”

Diş Kaplamaları
“Hiçbir şey gümüş ve altın kaplama kadar kişiyi yaşlı gösteremez. Bu nedenle zirkonyum veya fullporselen kaplamalartercih edilmelidir. Zirkonyum, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür.

Estetik diş hekimliğinde her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılıyor. Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih edilmektedir. Bu sistemler kişilerin yaşam kalitesini artırmaktadır.”

Gülüş tasarımı ile daha genç görünmek mümkün
Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer; “Hastalarımızda gülüş tasarımı yaparken yaş, cinsiyet, dudaklar, dişetleri, diş rengi, diş şekli, diş konumları, yüz şekli, ten rengi gibi konuları dikkate alırız. Gülüş tasarımı ile ön dişlerdeki form ve büyüklük açısından asimetriler düzeltilebilir. Ön dişlerin arasındaki konuşmayı da olumsuz etkileyen boşluk yok edilebilir.Dişlerinizin rengi beyazlatılabilir.

Dişlerdeki çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler giderilebilir.Dişler ile dudakların uyumu sağlanarak gülüş çok daha estetik bir hale getirilebilir. Daha önceden yapılan kuron, köprü veya dolgu gibi işlemlerin görüntüsü düzeltilerek daha doğal bir görünüm sağlanabilir. Diş estetiği ile kişiler gülerken ağızlarını kapatmak durumunda kalmaz, daha sağlıklı, daha özgüvenli ve daha kaliteli bir yaşam sürebilirler.”